Jdi na obsah Jdi na menu
 


field španěl

7. 7. 2007
Země původu: Anglie

Charakteristika:
Lovecký pes, vhodný do rodiny.

Výška:
Kohoutková výška je asi 46 cm.

Srst:
Srst je lesklá, vodoodpudivá, hladká nebo mírně vlnitá a má jemnou, hedvábnou strukturu. Field špatněl se vyskytuje v játrově hnědém, žlutohnědém, mahagonově červeném, "roan" (šedočerveném) nebo černém zbarvení, popřípadě v kombinaci s tříslovými odznaky.

Péče:
Field špatněl se musí zpravidla čtyřikrát za rok trimovat. Odumřelé chlupy se ze srsti vyškubávají a srst na uších, krku a končetinách se protrhá. Uši udržujte čisté.

Povaha:
Toto plemeno je mírné, přítulné, inteligentní, trošičku svéhlavé, temperamentní a hravé, ale v domě klidné. Tvrdí se, že field špatněl má tendenci přilnout v rodině vždy k jedné osobě.

Výchova:
Tento chápavý žák reaguje velmi citlivě na váš hlas. Vychovávejte jej láskyplně, ale důsledně. Tvrdá slova a příliš přísná výchova kazí jeho citlivou povahu. Field špatněl potřebuje kontakt s lidmi a bude z něj jistě neurotik, pokud bude muset trávit své dny v boudě.

Společenská charakteristika:
Toto plemeno se chová přátelsky ke každému. Vůči dětem jsou zpravidla trpěliví, pokud je to však na ně příliš drsné, stáhnou se do ústraní. Dávejte pozor, aby děti psa neškádlily. Seznamte psa již v mladém věku s ostatními zvířaty, předejdete tak pozdějším problémům.

Pohyb:
Field špatněl se bez problémů přizpůsobí situaci ve vaší rodině, i když vždy zůstane především loveckým psem. To znamená, že potřebuje mnoho pohybu a na svém místě bude u sportovně založené rodiny. Vzhledem k jejich hluboce zakořeněnému loveckému instinktu uděláte dobře, pořídíte-li své zahradě dobrý plot, protože tito psi "vezmou roha", zvětří-li něco najímavého.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář